Земјотрес од пет степени во Колумбија

1 min read

Силен земјотрес со јачина од 5,1 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди северна Колумбија.

Според првите податоци, епицентарот бил на 18 километри од градот Валедупара, на длабочина од 78 километри.

Во моментов нема извештаи за жртви или материјална штета.

kurir.mk

Претходно

Се санираат оштетените булевари низ градот Скопје

Следно

Сашка и Сашко ни подготвија интересен рецепт: Вкусно лепче со путер и зачини

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian