ВИДЕО: Навивач на Лестер влета на терен и удри фудбалер на Нотингем

1 min read

Нотингем Форест приреди изненадување во четвртото коло од ФА купот со убеливата победа над Лестер, но натпреварот остана во сенка на инцидентот што го предизвика еден навивач кој влета на теренот и ги нападна играчите на победничкиот тим.

Навивачот на Лестер по третиот гол на Нотингем во 32 минута, влета на теренот и удри дел од фудбалерите. Обезбедувањето реагираше и го тргна навивачот од теренот, но не беше доволно брзо за да спречи инцидент. Навивачот е уапсен и веднаш е приведен во полициска станица.

Фановите на Лестер не прекинаа со инцидентите тука, тие по натпреварот демолирале паб во Нотингем.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Најозлогласената жена во Австралија: Матилда „Тили“ Дивајн била кралица на подземјето во Сиднеј, најголема закана ѝ била друга жена!

Следно

Нападите на грчките хакери траат 20 дена: Владата, МБРМ, МНР, Телеком – жртви на „најголемиот сајбер напад“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian