ВИДЕО: Ливерпул во осминафиналето на ФА купот

1 min read

Фудбалерите на Ливерпул се пласираа во осминафиналето на ФА купот откако во четвртото коло со 3:1 го совладаа Кардиф.

Иако доминираа, „црвените“ поведоа во второто полувреме и тоа во 53 минута благодарение на голот на Диого Жота кој одлично реагираше по центаршутот на Трент Александер-Арнолд.

Ливерпул го зголеми водството во 68 минута преку Такуми Минамино, а осум минути подоцна Харви Елиот погоди за убедливи 3:0. Почесниот гол за Кардиф го постигна Рубин Колвин во 80 минута. Противник на Ливепрул во осминафиналето ќе биде тимот на Норич

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Чарлс јавно ѝ се заблагодари на мајка си откако таа изрази желба Камила да ја добие титулата кралица

Следно

ММА бара измена на предлог Законот за граѓанска одговорност за навреда и клевета

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian