Спортистите на ЗОИ во Пекинг се жалат на условите во карантин

1 min read

Спортистите кои имаат позитивен тест на коронавирус при влез во Кина и мора да заминат во карантин сè до добивање на две негативни ПСЦ теста, не се задоволни  од условите во самоизолација.

Спортистите се жалат на квалитетот на храната но и на недостатокот на опрема за тренинзи кои планираат да ги имаат додека се во самоизолација.

Најгласна меѓу спортистите е руската бијатлонка, Валерија Васњецова.
– Ме боли стомакот, имам црни кругови околу очите и во агонија сум. Плачам секој ден. Сакам што побрзо да заврши сево ова, уморна сум – изјави Васњецова.  

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Разговор со Маја Стефановска: Не знам дали се живее од сликарство, уметниците обично се лоши менаџери

Следно

ВМРО-ДПМНЕ бара јавните обвинители да отворат предмет за тендерот на МВР добиен од фирма за товарен транспорт

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian