СКАНДАЛ: Грци го хакирале македонското министерство за образование, имале пристап до секоја камера и сите податоци

1 min read

Група на грчки хакери кои себе си се претставуват како „Моќната грчка армија“ пред 2 дена го хакирале македонското министерство за образование.

Досега од министерството за образование нема никакви податоци за хакерскиот напад, ниту за тоа дали некои фајл е уништен или корумпиран и дали можеби хакерскиот напад се уште е во тек.

Од она што го споделува профилот на Твитер „Моќна грчка армија“ хакерскиот напад бил пренесуван во живо од страна на грчките хакери.

kurir.mk

Претходно

Португалија не го дава тронот, ја одбрани титулата европски шампион во футсал

Следно

Најозлогласената жена во Австралија: Матилда „Тили“ Дивајн била кралица на подземјето во Сиднеј, најголема закана ѝ била друга жена!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian