ВИДЕО: Жиру е херојот на Милан во дербито против Интер

1 min read

Денеска во дербито од 24 коло во најсилното италијанско првенство на „Џузепе Меаца“ составот на Милан славеше против Интер со 1:2.

После првото полувреме водеа домаќините со погодокот на хрватскиот интернационалец Перишиќ во 38 минута после асистенцијата на Чалханоглу.

„Росонерите“ во вториот дел направија целосен пресврт, двоен стрелец беше Французинот Жиру кој најпрвин израмни во 75 минута, а 180 секунди го постави конечниот епилог.

На табелата во Серија А и натаму води Интер со 53 бодови, но сега само еден повеќе од второпласираниот Милан.

Претходно во истата лигашка рунда без голови (0:0) на стадионот „Олимпико“ во Рим одиграа Рома и Џенова.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | Совршена паста со сос од спанаќ и индиски ореви

Следно

ВИДЕО: Инспектор од Берово игра околу живо јагне врзано на маса, од „Анима мунди“ се згрозени

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian