ВИДЕО: Вучиќ направи промотивен спот од средбата со Ѓоковиќ

1 min read

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, неодамнешната средба со најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ очекувано ја искористи за промотивен, предизборен видеоспот, кој е објавен на неговиот официјален канал на Јутјуб.

Ѓоковиќ во четвртокот се сретна со Вучиќ и му се заблагодари за помошта и поддршката од државата за време на неговиот престој во Австралија, од каде што беше протеран.

Спотот на Вучиќ, во кој се вклучени инсерти од средбата и пораките кои ги искажаа српскиот претседател и тенисерот, веќе кружи по социјалните мрежи како спонзорирана содржина.

„Се доведовте во компромитирачка позиција на меѓународен план, затоа сум исклучително благодарен и, како што кажав, тоа не се подразбира, се цени и почитува. Како човек, државјанин на Србија и спортист, тоа долго ќе го паметам. Мојата врска со Србија од ден на ден е сѐ посилна, она што ме снајде во Австралија прави оваа врска да биде таква засекогаш и навистина им благодарам на сите од сѐ срце“, рече меѓу другото Ѓоковиќ на средбата, зборувајќи за неговата голгота во Мелбурн, а дел од овие пораки се пренесени и во промотивниот спот за Вучиќ.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Дел Потро во солзи најави крај на професионалната тениска кариера

Следно

Хит играта „Wordle“ што ги „зарази“ интернет корисниците, ја откупи „Њујорк Тајмс“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian