ВИДЕО: Али Ахмети со цигара во раката пее и тагува по диктаторот Ервен Хоџа

1 min read

На социјалните мрежи  е објавено видео кое до кое стигна и албанскиот портал „Алмакос“ на кое се гледа како лидерот на ДУИ Али Ахмети со срце и душа пее песна посветена на диктаторот Енвер Хоџа.

На видеото Ахмети пуши и цигара, но засега не е познато кога и каде е настанато истото.

На видеото се гледа како тој пее со тажен лик и емоции.

kurir.mk

Претходно

ВИДЕО: Али Ахмети пуши цигара и пее, „го погоди“ песна за албанскиот диктатор Енвер Хоџа

Следно

Анти кандида исхрана: Еве кои намирници ќе ви помогнат да се ослободите од неа

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian