Виц на денот: Хасо и големиот камен

1 min read

Поминува Хасо покрај гробишта и гледа огромен камен на кој пишува:

„Брате, ако си вистински брат и пријател, помогни ми, помрдни го овој камен што ми стои на душата и олесни ми ги маките.“

Хасо по долго размислување се одлучил да го помрдне каменот. Го влечел, го туркал и на крајот со големи маки го помрднал каменот. Под него било испишано:

„Брате, ако си вистински брат и пријател, врати го овој камен назад за да се пошегуваме и со некој друг!“

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Брука на „Олд трафорд“, второлигашот Мидлсбро го исфрли Јунајтед од ФА Купот

Следно

Бројот на починати и заразени од ковид не паѓа, олеснети мерки за влез на Македонците во Косово и Бугарија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian