Неколку крадци од Скопје приведени во полициска акција

1 min read

На 04.02.2022 по претходно преземени оперативни мерки и активности по добиена пријава за извршено кривично дело по член 235, полициски службеници од ОКР Аеродром и Драчево приведоа четири лица: З.Р. (46), А.Е. (40), М.Д. (36) и Џ.К. (47), сите од Скопје.

При преземените мерки и активности пронајдени се предмети поврзани со кривичното дело и вратени на оштетеното лице. По документирање на случајот, ќе биде поднесена кривична пријава по член 235 од КЗ.

skopjeinfo.mk

Претходно

Петров: Причината за автобуската несреќата е човечка грешка и истрагата најверојатно ќе биде затворена

Следно

ФОТО | Исповед на Наташа Беквалац за трите неуспешни бракови: Несреќата на Данило ме обележа за цел живот!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian