Луѓето паѓаат среде улица од силниот удар, а автомобилите се нишаат без престан – силен земјотрес го погоди Авганистан (ВИДЕО)

1 min read

Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала е регистриран во саботата наутро во близина на Фајзабад во Авганистан, соопшти Индискиот национален центар за сеизмологија.

На социјалните мрежи почнаа да се објавуваат снимки на кои се гледа како луѓе кои одат по улица како паѓаат на земја поради јачината на земјотресот.

Земјотресот се случил на длабочина од 181. километар од површината, јавува NDTV.

Засега нема информации за материјална штета или повредени.

kurir.mk

Претходно

Рама: Разговорите се единствениот начин за решавање на конфликтот Украина – Русија

Следно

Почина Марко Брецељ, фронтменот на култната група „Булдожер“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian