ЕВЕ КАДЕ ВЕЧЕРВА ВРНЕ СНЕГ – УХМР најавува нови врнежи и во наредните денови (ФОТО)

1 min read

Во овие моменти слаб снег врне на Попова Шапка.

Според прогнозата на УХМР од вечерва во северозападните делови ќе има слаби локални врнежи од дожд и снег. Во источните делови ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Во недела ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен, а попладне од јужен правец.

Во понеделник попладне ќе има врнежи од дожд, а на планините од снег. Во текот на ноќта кон вторник врнежите ќе преминуваат во снег и во некои од пониските места. Се очекува пообилни да бидат во западните делови.

Температурите во следните денови ќе бидат повисоки, освен во вторник кога ќе дува засилен северен ветер.

kurir.mk

Претходно

ВИДЕО: Инспектор од Берово игра околу живо јагне врзано на маса, од „Анима мунди“ се згрозени

Следно

ФОТО | Во Шведска се отвора музеј во чест на починатиот диџеј Авичи

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian