Ердоган заразен со коронавирус

1 min read

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска објави дека тој и неговата сопруга се позитивни на коронавирус и имаат благи симптоми.

Ердоган наведе дека е заразен со Омикрон варијантата на вирусот.

„Денеска добив позитивни резултати од тестот за Ковид, што јас и мојата сопруга го направивме по благи симптоми. Ќе продолжиме да работиме од дома”, напиша Ердоган на Твитер.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Аврамовски пред трансфер во редовите на Сараево!?

Следно

Што прави денеска: Лука Ѓоргиевски, музичар и вокалист во бендот „Фанк Шуи“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian