Боки 13 се огласи на Инстаграм – објави фотографии од судницата и интересна српска песна алудирајќи на судот (ФОТО)

1 min read

Бојан Јовановсски или во јавноста позат како Боки 13 повторно се огласи на Инстаграм и испрати интересна порака.

Тој објави фотографија на која седи на обвинителната клупа, додека во позадина ја оди песната „Ne lomite mi bagrenje“ на познатиот пејач Ѓорѓе Балашевиќ.

Еден од стиховите на овој познат хит на Балашевиќ оди вака:

„Верујем, цењени суде
да добро познајеш лјуде
ви бар имате посла
јер ћуд је ћуд, а суд је суд.
Верујем, цењена главо
да си и учио право
да сваком судиш поштено
јер част је част, а власт је власт“

kurir.mk

Претходно

Ковачевски: Неблагодарно е сега да се зборува за евентуално членство на Украина во НАТО

Следно

Рама: Разговорите се единствениот начин за решавање на конфликтот Украина – Русија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian