Виц на денот: Денар

1 min read

По 10 години, Трпе се враќа од печалба во Германија.

На аеродромот го чека целото семејство.

Мајка му го здогледува Трпе и се стрчува кон него, но тој ѝ удира шлаканица. По неа се затрчува и сестра му, а Трпе и нејзе ѝ удрил шлаканица.

Истото го направил и со неговиот брат. На крајот доаѓа татко му и го прашува:
– Трпе, што ти е тебе, зошто на сите ни удираш шлаканици?

Трпе одговара:
– Како зошто?! 10 години сум во Германија, денар не сте ми испратиле!

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Променливо облачно и студено време

Следно

Сто и педесет години од раѓањето на Гоце Делчев

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian