Пендаровски: Кога зборува Петков, како да го слушам Нелсон Мендела

1 min read

Претседателот Стево Пендаровски смета дека реториката на бугарскиот премиер Кирил Петков многу се разликува од таа на неговите претходници.

-Знаете со какви навреди се соочувавме во минатото. Петков не оди по тој пат и кога зборува, исто како да зборува Нелсон Мендела. Секоја негова изјава има внатрешна конотација и се држи до тоа што е негова надлежност, истакна Пендаровски по положувањето цвеќе по повод 150 години од раѓањето на револуционерот и деец, Гоце Делчев.

kurir.mk

Претходно

Ги запознаваме ретките болести: Мелкерсон-Розенталов синдром

Следно

Тешка сообраќајка вчера во Кондово

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian