Иванов: Делчев се борел за малку поголема Македонија од денешнава

1 min read

Новинарот и аналитичар Зоран Иванов во објава на Фејсбук посочува дека Гоце Делчев се борел за „малку поголема Македонија од оваа наша држава“ и дека грчките и бугарските власти, во името на сите нивни граѓани, можат да стават цвеќе на неговите бисти, каде и да се тие.

„Ќе им каже ли некој и на историчариве „патриоти“ дека Македонци имало и има и во Бугарија и во Грција и дека Делчев се борел за малку поголема Македонија од оваа наша држава Македонија и дека како и овде, така и на исток и на југ, тамошните власти, во името на сите нивни граѓани, секако, и на Македонците таму, можат да стават цвеќе на неговите бисти, каде и да се тие“, напиша Иванов на Фејсбук.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Јувентус на лето ќе ја подмладува екипата

Следно

Делегација на Стејт департментот наредна недела во Софија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian