ВИДЕО | Жељко Самарџиќ стана дедо по четврти пат: Се роди уште една Анѓелија!

1 min read

Жељко Самарџиќ од синоќа има голема причина за славење! Пејачот стана дедо по четврти пат, а тоа донело радост и среќа во домот на Самарџиќ.

Пејачот ги откри првите впечатоци.

„О, се чувствувам прекрасно! Синоќа ја однесовме ќерка ми Миња да се подготви за денес, но бебето сакаше што побрзо да се роди. Во куќата владее голема радост и сите сме многу среќни, па на секој драг пријател му посакувам нешто вакво“, изјави Жељко со широка насмевка на лицето за „Гранд онлајн“.

„Во мојот живот има едно драго суштество, мојата покојна тетка Анѓелија, која многу ја сакав, а Миња реши така да ја нарече својата ќеркичка. Сопругата на Саша Матиќ беше првата на која ѝ испратив порака, и напишав: -Само да знаеш дека се роди уште една Анѓелија“, откри пејачот.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

СЗО: Влегуваме во долг и мирен период од пандемијата со Ковид-19

Следно

Официјално: Најдобриот стрелец Мирчевски го реализираше трансферот во Србија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian