ВИДЕО | Креативно или бизарно, проценете сами: Полуголи девојки рекламираат ковчези

1 min read

Руска компанија за погребални услуги, смислиле бизарен начин да ги промовираат своите производи и усулуги и истата наиде на голем број негативни коментари, пренесува „TCH“.

Имено, во рекламата се појавуваат модели кои позираат пред ковчезите во долна облека. Луѓето на социјалните мрежи го нарекоа видеото „невкусно и навредливо“, а некои дури ги обвинија и за богохулење.

На објавеното видео се гледаат неколку полуголи девојки кои позираат во близина, па дури и внатре во ковчезите. Девојките се облечени само во долна облека, лежат во ковчезите или заводливо се потпираат на нив.

„Рекламирањето на погребални услуги достигна ново ниво“, стои во описот на видеото кое беше споделено на „Твитер“.

Не е познато дали властите ќе преземат правни мерки против рекламата, но тие секако предизвикаа тревога во онлајн заедницата.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

По повод 150 години од раѓањето на македонскиот револуционер Гоце Делчев, Мицкоски утре во црквата Св. Спас ќе положи свежо цвеќе

Следно

ВИДЕО: Бетис го „прегази“ Реал Сосиедад за полуфинале во Кралскиот куп

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian