Стојкоски на редовни среби со ѓорчепетровци: Најдобрите решенија доаѓаат од самите жители

1 min read

Градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски, откако е на функцијата ја воведе праксата за редовни средби со жителите.

Вели тоа се можност за директна комуникација, запознавање со проблемите, но и решавање на истите.

-Најдобрите решенија доаѓаат од самите жители, а ние сме сервис да излеземе во пресрет на нивните барања. Градиме отворена општина, достапна за секој, порача Стојкоски.

skopjeinfo.mk

Претходно

Средба на Пендаровски со претставници на Управата за финансиско разузнавање

Следно

Србија не се меша во конфликтот меѓу Русија и Украина

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian