Одложена средбата на Ковачевски со Мишел

1 min read

Премиерот Димитар Ковачевски попладнево требаше да се сретне со претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, но средбата е одложена, најверојатно за утре, јави дописничката на МИА од Брисел.

Според информациите на МИА, средбата е одложена од семејни причини од страна на претседателот на Европскиот совет. Од Советот додаваат дека се прави сѐ да се најде нов термин за средба со македонскиот премиер.

Средбата најверојатно ќе се одржи утре, кога Ковачевски исто така има состанок и со претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен.

Вечерва премиерот Ковачевски ќе се сретне со претседателката на Европскиот Парламент, Роберта Мецола.

kurir.mk

Претходно

ИНФОГРАФИК | Едвај спаси жива глава, сега ѝ се заканува затвор!?

Следно

Запленет над еден тон материја за производство на дрога вредна над 50 милиони евра

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian