ФОТО | Иванка Трамп без шминка со семејството на патување: „Избега“ од јавноста поради скандалите на нејзиниот татко Доналд Трамп

1 min read

Којзнае како е да бидеш дете на Доналд Трамп.

Тоа го знаат само наследниците на овој могул и поранешен претседател на САД. Неговата најстара ќерка, Иванка Трамп, која тој ја доби во бракот со нејзината мајка Ивана, периодов избегнува јавни појавувања. Што е причината?

Таа беше забележана со големи црни наочари и без воопшто шминка како притаено се придвижува до својот автомобил, заедно со својот сопруг и трите деца. Тие пред извесно време беа на заеднички одмор.

Иако Иванка е јавна личност, периодов изгледа како да се „крие“ од јавноста поради скандалите поврзани со нејзиниот татко.

Бидејќи постојат сомнежи дека татко ѝ Доналд Трамп имал удел во упадот во Капитол во Вашингтон, се очекува и Иванка да сведочи, па веројатно поради целата драма се држи понастрана од јавноста.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Мицкоски: Не делам Македонци, Албанци, туку сум против да крадат на грбот на народот

Следно

ЗОИ 2022: Организаторот предвидува најмногу 150.000 гледачи на трибините, голем пад во однос на ЗОИ 2018

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian