Физички нападната девојка поради претходно недоразбирање

1 min read

Млада девојка била нападната ноќеска, во доцните ноќни часови.

На 03.02.2022 во 03.45 часот во СВР Скопје, Н.Л.(22) пријавила дека во 01.40 часот пред угостителски објект на подрачјето на Карпош, по претходно недоразбирање, била физички нападната од П.А.(20).

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.
 

skopjeinfo.mk

Претходно

Ахмети: Сегашниот модел со шест изборни единици е посоодветен

Следно

Лајчак и Ескобар по средбите во Србија: Патот на Белград и Приштина е во ЕУ

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian