Дејвис: Ќе биде тешко на мојот прв меч, Нексе е добра екипа

1 min read

В петок од 18.00 часот во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје составот на Вардар 1961 ја започнува новата сезона во СЕХА Газпром лигата, прв противник е Нексе од Хрватска.

На клупата на скопските „црвено-црни“ својот прв натпревар ќе го има новиот тренер Давид Дејвис кој ги сподели очекувањата во пресрет на дуелот против хрватскиот претставник.

– Во јануари водевме подготовки со половина екипа. Ќе биде тешко на мојот прв натпревар, Нексе е добра екипа, со многу добар тренер. Само два дена тренираме со Гаџа, Чувара и Валчак, тие настапија на Европското првенство, и мора да влезат во системот кој е замислен.

Ќе видиме како ќе биде на мечот. Многу тешка ситуација, кога ќе одиграме повеќе натпревари, ќе видиме реално каква е екипата, ама за утре не знаеме – рече Дејвис.

Воедно од клубот најавија дека влезот за овој меч е бесплатен за сите љубители на ракометот и спортот.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО+ВИДЕO | Калина, финалистка на Евровизија: Не верувам во натпревар со останатите – битките ги водам со самата себе!

Следно

1.715 нови случаи на ковид-19, во изминатиот ден починале 20 луѓе

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian