Во Скопје приведено 30-годишно лице од Украина поради насилство

1 min read

На 01.02.2022 во 19.00 часот на подрачје на Кисела Вода, полициски службеници од СВР Скопје го привеле K.A.(30) од Украина, затоа што во 17.30 часот во хостел на подрачјето на Кисела Вода, по претходно недоразбирање, физички го нападнал сопственикот Б.С.(64) од Скопје.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 6 и член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.  

skopjeinfo.mk

Претходно

ИЈЗ најавува детална анализа за починатите пациенти

Следно

Турција ја обвини Грција откако пронајде 12 замрзнати мигранти во близина на границата

Latest from Blog

Челси го купува Кунде

Дефанзивецот на Севиља, Жил Кунде ќе биде првото заилување на Челси откако ќе биде официјализирана продажбата

MacedonianEnglishAlbanian