Виц на денот: Налутен

1 min read

Трпе дошол на лекар и откако ги разгледал наодите, лекарот му рекол:

– Трпе, за тебе нема повеќе алкохол, нема повеќе свинско месо, нема повеќе јагнешко, нема повеќе пиво, нема повеќе мрсно…

Трпе станал, ги зграпчил наодите од раката на лекарот и се упатил кон вратата.

Изненаден лекарот го прашува:

– Каде си трнал Трпе?

– Докторе, ќе дојдам кога нема да си толку налутен и изнервиран!

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Облачно и студено со сончеви периоди, ќе дува засилен северен ветер

Следно

ПАНДЕМИЈА: Состојбата „стабилна“, а расте бројот на починати и хоспитализирани

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian