Полициска акција среде „бел ден“, приведено лице за издржување затвор

1 min read

Денеска (02.02.2022) во 12.45 часот на Меѓународен аеродром Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје во содејство со припадници Воена полицијаод Армијата на РСМ го лишиле од слобода Д.А.(44) од с.Семениште, општина Сарај.

Тој се барал со Централна потерница врз основа на наредба од Основен суд Скопје 1 – Скопје за издржување казна затвор од три години за сторено кривично дело по член 123 во врска со член 24 од Кривичниот законик. Лицето ќе биде предадено во казнено-поправна установа за издржување на казната.

skopjeinfo.mk

Претходно

Каракамишева ќе го спори Преспанскиот договор пред судот во Стразбур!

Следно

Понош, Тепиќ и Јанковиќ кандидати на опозициската Обединета Србија за претседателски,парламентарни и изборите за Белград

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian