Николоски до владата: Како устата ви е полна со прозападна реторика, а давате набавки во безбедносниот сектор на фирми кои што се на црната листа на САД?

1 min read

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во интервју во емисијата Клик Плус на ТВ 21, ја праша власта како устата им е полна со прозападна реторика, а даваат набавки во безбедносниот сектор на државата на фирми кои што се на црната листа на САД.

Како од една страна устата им е полна на Европска унија, НАТО, прозападна ориентација, а од друга страна даваат сензитивни набавки во безбедности сектори во државата на фирми кои што се на црната листа на САД, праша Николоски.

Во безбедносниот сектор има набавки кои што се направени од фирми кои што се поврзани со фирми кои што се на црната листа на САД, вели Николоски.

kurir.mk

Претходно

СОНК ќе инсистира на онлајн настава ако растат ковид-бројките, вели Неделков

Следно

Вооружен инцидент пред училиште во САД: Убиени 4 тинејџерки и уште една 20-годишна девојка (ВИДЕО)

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian