Најмногу згрешив со Законот за абортус, вели Никола Тодоров

1 min read

Поранешниот министер за здравство во владите на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Тодоров, во вечерашното гостување во емисијата „Само вистина“ на Канал 5, откри кои свои грешки ги смета за најголеми додека ја извршувал министерската позиција.

Како најголема грешка го издвои Законот за абортус.

-Најголема грешка ми е Законот за абортус. Затоа јавно се извинив. Отидов во сфера, во која што со друга идеја тргнав, но не почувствував дека на тој начин ги повредив или загрозувам чувствата на жените. Тоа ми беше огромна грешка. Исто згрешив и со плаќањето по учинок. Тоа се некои работи, кои ако сега сум на функција, не би ги направил. Има и други, не се само две. Далеку од тоа дека немав грешки, појасни Тодоров во гостувањето на емисијата „Само вистина“.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Нови детали: Сопругата на парагвајски фудбалер била убиена од нарко картел поради одмазда

Следно

Ѓоргиев: Нема реципроцитет во однос на прашањето за малцинствата, Бугарија се меша во внатрешното уредување на државата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian