ВИДЕО: Снег во Скопје, еве до кога ќе врне според УХМР

1 min read

Времето денеска ќе биде облачно, уште од изутрина, со врнежи претежно од снег, а на југоистокот претежно од дожд. Пообилни врнежи ќе има во северозападните делови. На повеќе места ќе се формира и снежна покривка. Попладне ќе дува умерен ветар од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 2 степена, а максималната ќе достигне од 0 до 6 степени.

Времето во Скопје ќе биде облачно со повремени врнежи од снег. Попладне ќе дува засилен ветар од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до -1 стеоен, а максималната ќе достигне 3 степени.

Од среда следува период на стабилно време, во четврток со засилен северен ветар.

kurir.mk

Претходно

Забрана за камиони на патот Маврово – Дебар

Следно

Додик: Од ситуацијата во БиХ зависи и ситуацијата во Република Српска

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian