УХМР со најава – какво ќе биде времето утре и во наредните денови?

1 min read

Променливо облачно и студено со сончеви периоди. На места ќе провејува снег. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од -8 степени до -2 степени, а дневната од -2 до 7 степени Целзиусови.

Во следните два дена ќе преовладува променливо облачно и студено време со слаб локален снег. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, особено во четврток во источните
делови.

Како што соопшти УХМР, од петок времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во пораст.

kurir.mk

Претходно

Шаќири: Учениците и наставниците уживаат и се среќни што се вратија во училиштата

Следно

Таткото на Матеј Периш: Намерно носам маска на улица за да се кријам, полесно ми е да бидам сам

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian