Стефковски: Се расчистува снегот во општина Гази Баба

1 min read

Во текот на утрото, пообилни врнежи од снег го зафатија повисокиот дел на општина Гази Баба од Стајковци до Раштак.

Веднаш на терен реагираше службата за зимско оддржување и се започна со чистење на главните улици и фрлање на ризла и сол, соопшти градоначалникот Стефковски.

Граѓаните ќе можат да ги реализираат своите обврски навремено и безбедно, вели тој.

skopjeinfo.mk

Претходно

Стоилковски: Дали зад фактурите од 850 илјади евра до Дрисла лежи крвното сродство меѓу Рашковски и Пиперевалиев?

Следно

ФОТО | Милена Антовска објави прва фотографија од бебето Јоана: Сестрите не се испуштаат од раце

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian