СОБРАЌАЈОТ ПОД ЦЕЛОСНА БЛОКАДА: Сообраќајка на магистралниот пат Битола-Ресен, кај „Ѓавото“ (ФОТО)

1 min read

Собраќајна несреќа го блокирше патниот правец Битола-Ресен, кај Ѓавото.

Снежните врнеши, како и натрупаниот снег дополнително ја отежнуваат ситуацијата, при што патот е под целосна блокада и создадена километарска колона на автомобили од двата патни правци.

 

Очевидци, од лице место за КУРИР велат дека причина за сообраќајката е неисчистениот пат од снегот, како и врнежите кои траат.

Како што коментираат истите, очигледно и оваа година снегот во месец феврури, повторно ги изненадило належните и „Македонија пат“.

Поради снежните врнежи сообраќајот на државните патишта се одвива отежнато, а на некои има и забрана за тешки товарни возила.

ФОТО: Курир

kurir.mk

Претходно

Мицкоски на средбата со Пич зборувал за предвремени избори и за преговорите со Бугарија

Следно

Ограбена жена, крадец насилно ѝ ја одзел чантата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian