Ограбена жена, крадец насилно ѝ ја одзел чантата

1 min read

Повозрасна скопјанка вчера била насилно ограбена. Случајот го пријавила во полиција.

Вчера во 14:30 часот во СВР Скопје, Т. М. (76) од Скопје пријавила дека околу 13:00 часот на подрачјето на Аеродром едно лице со употреба на физичка сила ѝ одзело чанта во која имало мобилен телефон, лични документи и пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

skopjeinfo.mk

Претходно

СОБРАЌАЈОТ ПОД ЦЕЛОСНА БЛОКАДА: Сообраќајка на магистралниот пат Битола-Ресен, кај „Ѓавото“ (ФОТО)

Следно

ДРАМАТИЧНО ВИДЕО: Спасиле студентка од деветиот кат, сите виселе на 27 метри висина

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian