МАКЕДОНИЈА Е БУГАРСКА: Иредентистички скандирања среде Софија и никој не реагира! (ВИДЕО)

1 min read

Провокациите од соседн Бугарија никако да престанат, а доказ за тоа видеото кое што се споделува посоцијалните мрежи.

-Иредентистички скандирања среде Софија и никој не реагира!

Нели ова требаше да се санкционира⁉️, стои во описот на Твитер објавата.

kurir.mk

Претходно

Беќаровски: Ќе ги бранам моите ставови пред Комисијата, доколку наидам на неразбирање ќе се повлечам

Следно

За првпат над 100 илјади новозаразени за 24 часа во Турција

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian