УЕФА тужи: Во германска пицерија се јаде пица „Лига на шампињони“

1 min read

Европската фудбалска федерација (УЕФА) се најден на насловните страници во медиумите поради бизарна вест, поднесе тужба против пицерија поради името на една пица.

Имено, во УЕФА се одлучија за тужба бидејќи сметаат дека пицеријата „Пица Фолке“ го искористила името на најелитното европско клупско натпреварување, како реклама бидејќи една од пиците во менито се вика „Лига на шампињони“.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Животната приказна на единствената жена која можеше да го остави Пикасо: Наполни 100 години, и сепак сé уште мисли на него!

Следно

ВИДЕО: Посетител ги тормози магарињата во Зоолошка, се пофали на ТикТок

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian