Почина младата српска актерка Достана Николиќ

1 min read

Младата српска актерка Достана Николиќ (21) ја загуби битката со леукемијата.

Актерката глумеше во неколку серии, а се прослави во серијата „Ургентен центар“. Таа студираше на Академијата за уметности во Нови Сад.

Голем број актери се вклучија во борбата за собирање крв за да ѝ се помогне на Николиќ.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Најмногу активни случаи во Скопје, а најмалку во Дојран: Каква е состојбата со коронавирусот по градови?

Следно

Русија и САД разменија остри зборови за Украина во ОН

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian