Најдобри пријателки или нова романса? Кара Делевињ забележана како повторно се бакнува со Сиена Милер

3 mins read

Повеќе од само пријатели? Кара Делевињ и најдобрата пријателка Сиена Милер биле забележани како се бакнуваат во Темпл бар во Њујорк.

Ни беше кажано дека двете, заедно со нивните другари, зазеле аголна маса во коктел салонот, а според очевидците 29-годишната Делевињ и 40-годишната Милер „биле заедно“, иако актерката исто така се запознала со еден дечко на нивната маса.

„Тоа беше како спонтани пријатели. Сиена се снаоѓаше со овој висок човек, а потоа и Кара. Тоа беше како забавна ноќ на излегување“.

Делевињ пристигнала во Нохо со едно од нејзините сакани кучиња, на кое, исто така, очигледно му беше време на уживање во  својот живот.

„Тоа навистина беше сцена. Таа го остави своето куче отпуштено и тоа само трчаше околу барот.“, вели изворот.

Темпл барот, кој повторно беше отворен со новите сопственици Дејвид Рабин и Манеш К. Гојал минатата есен по затворањето во 2017 година, стана место за дружење на многу славни личности.

И ова не е прв пат на двојката во заедничко дружење. Тие беа забележани заедно и во ноември минатата година, а во 2013 година Делевињ објави фотографија на која се бакнуваат на Мет Гала. Минатата година заедно присуствуваа и на гламурозниот настан.

Извор кој ги познава двете ѕвезди ни кажа дека Делевињ и Милер „се пријатели со години и сакаат лудо да се забавуваат“.

Милер не е единствената позната другарка Делевин со која неодамна се „дружела“. Таа и долгогодишната пријателка Селена Гомез се бакнуваа пред камерата на натпреварот во Њујорк Никс во Медисон Сквер Гарден во ноември.

Делевињ, кој се идентификува како пансексуалец, се забавуваше со голем број познати ѕвезди низ годините, вклучувајќи ги музичарот Сент Винсент и актерката Ешли Бенсон.

„Растењето како квир дете беше изолирано и понекогаш беше тешко за навигација. Моите сестри дадоа сé од себе за да бидат тука за мене, но тоа беше нешто што морав да го поминам себеси за вистински да знам којa сум. Сè уште сум на тоа патување и ќе продолжам да бидам до крајот на мојот живот“, изјави таа за британскиот „Sunday Times“.

Што се однесува до Милер, таа беше поврзана со бизнисменот Арчи Кесвик во текот на летото, откако беа фотографирани како се држат за раце за време на еден ден поминат надвор во Њујорк.

Таа, исто така, излегуваше со актерот Том Стариџ (со кого ја дели ќерката Марлоу), уредникот Лукас Цвирнер, нејзиниот режисер на „Лисичар“ Бенет Милер и актерот Џуд Лоу.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Русија и САД разменија остри зборови за Украина во ОН

Следно

Гринвуд останува во притвор, Јунајтед, соиграчите и спонзорите се откажуваат од него

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian