Млад скопјанец се шетал со нож низ Аеродром

1 min read

На 31.01.2022 во 04.25 часот пред угостителски објект на подрачјето на Аеродром, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го привеле С.А.(23) од Скопје, затоа што кај него бил пронајден нож.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок по Законот за оружје

skopjeinfo.mk

Претходно

ВМРО-ДПМНЕ вечер бира ново раководство

Следно

НАТО: И Црна Гора е вклучена во консултациите околу Украина

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian