Кејт Хадсон откри важен совет за убавина: Затоа лицето на холивудската убавица секогаш сјае!

1 min read

Kејт Хадсон откри кои совети за убавина ѝ го промениле животот. Познатата актерка откри дека кога имала 20 години отишла кај шминкерка кој ѝ дала важен совет.

„Треба да престанете да го чистите лицето наутро. Можеби токму тоа предизвикува нечистотии и мозолчиња на вашето лице“, рекла Кејт во интервју за магазинот „Allure“,  додавајќи дека веднаш ја послушала и состојбата на кожата ѝ се подобрила.

„Оттогаш се држам до тоа. Значи, не ви треба средство за чистење или други производи, доволно е да го измиете лицето наутро со обична вода“, советува Кејт.

42-годишната Хадсон истакна дека има чувствителна кожа и дека овој совет ѝ помогнал за време на стареењето.

„Мислев дека како што старееме, мојата кожа може да поднесе повеќе, но не е така. Мојата кожа е многу чувствителна. Колку помалку производи користам, толку подобро“ , рекла Кејт.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Поради зимска бура во североисточниот дел на САД, откажани повеќе од 1.400 лета

Следно

Наследникот на Меси на својот роденден потпиша за Манчестер сити

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian