Ќе се реконструира улицата Перо Наков во Гази Баба

1 min read

Општина Гази Баба во соработка со Град Скопје заеднички ќе ја реконстуираат улицата Перо Наков. 

Како што соопшти градоначалникот на Гази Баба, Бобан Стефковски, Советот на општина Гази Баба ја донесе Одлуката за соработка со Градот Скопје за целосна реконструкција на улица Перо Наков, а на последната седница, Советот на Град Скопје на предлог на градоначалничката Данела Арсовска ја усвои истата оваа одлука.

Како што рече тој овој инфраструктруен проект беше нивно заедничко предизборно ветување.

skopjeinfo.mk

Претходно

ВИДЕО | Милиќ: Трансродовите луѓе се изложени на секојдневна дискриминација и тоа мора да престане

Следно

ФОТО | Дамјан Димевски во носија го освои жирито на „Ѕвездите на Гранд“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian