67-годишник учествувал во тепачка во Гази Баба

1 min read

Вчеравечер се случил инцидент во скопска Гази Баба. 

На 30.01.2022 во 21.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Гази Баба, поради претходно меѓусебно нетрпение, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.Т.(67) и Љ.Б.(55), двајцата од Скопје, соопштија од МВР. 

По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок. 

skopjeinfo.mk

Претходно

ДНЕВНА КОВИД СТАТИСТИКА: Починаа 26 лица, а регистрирани се нови 711 случаи

Следно

Српски историчар: Бугаризација на Србија и Македонија во Првата светска војна – цивили депортирани во 22 бугарски логори

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian