Трајковски не се враќа во Мајорка, се сели во Саудиска Арабија

1 min read

Денеска беше објавено од данските медиуми дека македонскиот репрезентативец предвреме ќе ја заврши позајмицата во редовите на Алборг и дека најверојатно ќе се врати во шпанската Мајорка.

Напаѓачот Александар Трајковски според најновите информации нема да се врати во „Ла Лига“, туку се сели во Саудиска Арабија.

Трајковски преку Агенцијата Џеваир Менаџмент во трансфер вреден околу 1,5 милион евра во саудискиот клуб Ал-Фајха.

Македонедцот се согласил за договор на 18 месеци, со опција за продолжување на соработката на уште една година.

Претходно во клупската кариера беше дел од екипите на Цементарница 55, Интер Запрешиќ, Зулте Варегем, Мехелен и Палермо. Во Саудиска Арабија веќе настапува еден наш репрезентативец, тоа е Езџан Алиоски кој ги брани боите на Ал-Ахли.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | „Додека смртта не не раздели“: Борко и Нина Ристовски прославија четири години брак

Следно

ТЕ-ТО ќе обезбедува дополнителни количини струја уште два месеци

Latest from Blog

Магла на Стража

Намалена видливост од 50 до 70 метри поради појава на магла има на планинскиот премин Стража,

MacedonianEnglishAlbanian