СДСМ: Одлуката за настава со физичко присуство е согласно препораките на УНИЦЕФ и на Комисијата за заразни болести

1 min read

Владејачката СДСМ одговори на барањето на ВМРО-ДПМНЕ, кои предложија второто полугодие на наставата да продолжи онлајн, без физичко присуство. Според нив, ваквото барање е лицемерно, неискрено и лажно.

Одлуката за наставата да продолжи со физичко присуство е донесена врз основа на мислењето на стручните лица, на Комисијата за заразни болести и согласно препораките на УНИЦЕФ, велат од СДСМ.

Здравјето на учениците е заштитено со спроведувањето на протоколите за одржување настава со физичко присуство, а тоа се покажа и во минатото, велат од СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ бара наставата во второто полугодие да продолжи онлајн

www.slobodenpecat.mk

Претходно

(ВИДЕО+ФОТО) Се појави двојник на Новак: Ова е Стефан, жива копија на тенискиот ас!

Следно

ВМРО-ДПМНЕ од утре ќе обелодени скандал поврзан со Рашковски, поранешниот директор на „Дрисла“ и една фирма

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian