Гринвуд исфрлен од тимот на Манчестер јунајтед, полицијата покрена истрага

1 min read

Манчестер јунајтед го суспендираше Мејсон Гринвуд до дополнително известување откако се појавија снимки од неговото злоставување врз неговата девојка Хериет Робсон.

Таа на Инстаграм објави фотографии од нејзиното раскрвавено лице и модринки по телото и за тоа го обвини Гринвуд. Робсон објави и хорор аудио снимка на која се слуша машки глас кој ја принудува на секс што таа го одбива.

Манчестер јунајтед денеска официјално соопшти дека клубот знае за случајот и го истражува, но дека до дополнително известување нема да има коментари на таа тема.

Подоцна, се објави дека Гринвуд е исклучен од тимот до дополнително известување и дека нема да може да тренира.

– Официјално соопштение на Манчестер јунајтед за ситуацијата со Мејсон Гринвуд. Мејсон Гринвуд нема да се врати на тренинзите или да игра натпревари до дополнително известување – објави новинарот Фабрицио Романо на својот Твитер профил.

Полицијата на Манчестер соопшти дека покренала истрага и ги утврдува сите околности по што ќе одлучи за понатамошните чекори. Девојката на Гринвуд ја избришала објавата откако приказната се проширила во медиумите.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Како да ја миете косата доколку сакате побрзо да расте: Применете ги овие едноставни совети

Следно

Бектеши покажа како не се работи во недела и излезе на прошетка со семејството

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian