ФОТО | Северина заигра на „Калинка Малинка“: Хрватицата „го фати“ ритамот како родена Русинка

1 min read

Популарна пејачка Северина објави видео на кое танцува во загрепскиот клуб МИНТ, каде се одржувала прославата на роденденот на својата пријателка и соработничка Ведрана Васиќ. Нема кој може спокојно да ја слуша „Калинка Малинка“, а да остане рамнодушен и да не заигра. Антологиската руска композиција толку понесува со мелодијата што, ете, и Северина почна да скока.

А кога дошол редот на Калинка, Севе жестоко заиграла на ритамот.

Потоа, на својот инстаграм – профил, споделила дел од видеото од веселата дружба, и се разбира, доби низа коментари од нејзините верни фанови.

„Ти си прекрасна, танцувај и радувај се, ”Оп, оп, оп,” ,,Девојченце во душата”, ,,Танцуваш одлично“,, Љубов,, Севе е слатка како шеќер, како девојче кога скока и танцува.

Видеото го погледнале повеќе од 200.000 следбеници.

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Лајчак: Не сакаме „Република Српска“ на Косово

Следно

ВИДЕО: Сенегал е последниот полуфиналист во Африканскиот куп на нации

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian