ФОТО | Сефер Цаноски го очекува своето петто дете: Сопругата Сезен блеска и се весели со блех-музика

1 min read

Директорот на „ФОН Универзитет“, Сефер Цаноски на социјалните мрежи ја сподели радосната вест со своите пријатели и роднини. Цановски објави прекрасно видео на кое неговата сопруга Сезен танцува на блех – музика, а во описот на видеото Сефер напиша:

Мојата трудница, надополнувајќи ја објавата со емотикон – срце.

Фото: Принтскрин/Instagram
Фото: Принтскрин/Instagram
Фото: Принтскрин/Instagram

Од бракот со Сезен, Цановски е горд татко на две деца, а од неговиот претходен брак со Лејла Рамковска, ќерката на Велија Рамковски, Сефер има две деца.

Пред една година, Сезен и Сефер станаа родители на ќеркичка, а наскоро семејството ќе стане побогато со уште еден член.

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Нова студија: Руската вакција „Спутник лајт“ обезбедува тримесечна заштита од омикрон

Следно

Пановски за Сали: Се знае начинот за поканување, на фејсбук тој што сака може да пишува

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian