ФОТО | „Почивај во мир ангелу наш“: Протест пред Сити Мол за загината Викторија

1 min read

Денеска пред Сити Мол, на местото на несреќата каде младата Викторија од Радовиш трагично го загуби животот, се одржа мирен протест против насилството во сообраќајот. Околу 200 луѓе учествува во собирот, вклучувајќи го семејството на загинатата девојка. Булеварот „Партизански одреди“ беше блокиран.

На местото на несреќата беа поставени цвеќиња и свеќи.

Мајката на Викторија, низ солзи ја кажуваше големата болка која никогаш нема да ја преболи.

„Каде ќе оди сега сама?“ говореше мајката.

Мирен протест против насилството во сообраќајот/ Фото Слободен печат/ Марина Дамчевска
Фото Слободен печат/ Марина Дамчевска

Стоп за сообраќајното насилство: Во недела мирен протест на „Партизанска“ каде животот го загуби 25-годишната Викторија

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Познат „Ол-стар“ тимот на Европското првенство, Готфридсон е МВП

Следно

Мицкоски: Потребен е фронт, да се обединиме против корумпираните политичари и анти ДУИ – СДСМ фронт, ако сакаме да имаме современа држава

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian