Трамп: Бев 45-ти, ќе бидам и 47-ми претседател на САД (ВИДЕО)

1 min read

Доналд Трамп по се изгледа планира повторно да се кандидира за претседател на следните избори во САД.

Поранешниот претседател тоа го најави за време на голф меч додека се подготвуваше да ја удри топката на теренот. Видео клипот се појави на интернет, а на него се слушаат и коментари со поддршка од неговите соиграчи. Како што пренесуваат американските медиуми, последните анкети покажале дека тесно мнозинство републиканци, 56 отсто, сакаат да го видат Трамп како претседателски кандидат на изборите во 2024 година, додека 44 отсто се против.

kurir.mk

Претходно

Шмит е оптимист за разговорите за Изборниот закон во БиХ

Следно

Има нова прва дама во Белата Куќа: Добредојде Вилоу!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian