Правила за носење мини здолниште во 2022 година

5 mins read

По се‘ се чини дека мини здолништата се подготвуваат да станат главно задолжително модно парче во 2022 година. Наспроти востановените мислења дека не се соодветни за повозрасните и елегантните жени, тие можат да изгледаат шик за секого, под услов да ги знаете најдобрите трикови за да го извлечете најдоброто од нив.

И кои се тие трикови, прашувате? Ова се најдобрите совети за носење мини здолниште во 2022 година како жена со стил.

Ниту претесни, ниту прелеави

Како всушност изгледа ова златно правило? Се мисли на блага А-линија. Здолништата кои се премногу распуштени (т.е. набрани или плисирани мини) може премногу лесно да изгледаат многу младешки, а молив здолништата припиени до телото или колковите се малку премногу секси за секој ден. Побарајте мини во малку структурирана ткаенина што се одвојува  од колковите за совршена рамнотежа помеѓу лабаво и фит.

Не прекратко

Работ на здолништето не треба да биде толку високо за да ризикувате да се ѕирне вашата долна облека секогаш кога ќе седнете за да ги добиете придобивките од минито за издолжување на нозете. Ова е особено точно за високите жени. Една педа над коленото е доволно за да се чувствувате свесни дека не покажувате премногу нога. Тие ќе изгледаат исто толку тренди без да се изложува премногу кожа.

Кратки здолништа и долги јакни – комплет од рајот

Комбинацијата на тренч мантил и мини дава илузија на дополнително покривање без всушност да ги покриете нозете (на крајот на краиштата, избравте мини затоа што сакавте да ги покажете вашите нозе, нели?), правејќи да се чувствувате многу поелегантно. И се разбира, треба да изберете соодветен сет за да функционира овој совет.

Монохромното е секогаш добра идеја

Ова е особено добар трик за ситните девојки: бел плетен џемпер врз бело здолниште помага да се издолжи вашето торзо и да се осигурате дека вашите пропорции изгледаат правилно и покрај високиот раб на здолништето.

Уште еден дополнителен жежок совет за издолжување на вашата силуета? Одлучете се за чизми (по можност со рамна или ниска потпетица) во кафена или беж нијанса што е блиску до тонот на вашата кожа. Ќе се остави впечаток дека имате километарски нозе, без разлика на вашата висина.

Држете се до рамни чевли и ниски штикли

Високите потпетици може да изгледаат супер секси со мини фустан или здолниште, но за лежерен дневен изглед тие се премногу. Рамните чизми или ниската потпетица не само што се полесни за пешачење, туку и ќе ви помогнат да ги контролирате вашите пропорции.

Кога имате дилема – одлучете се за спортско

Тениските здолништа беа главен тренд во 2021 година, но очекуваме тие да се пренесат и во пролет/лето 2022 година. За среќа, тие се неверојатно лесни за стилизирање – само ставете некои бели патики, некое спортско поло или дуксер –  тоа изгледа слатко на сите. (П.С. Пробајте без набори за пополиран ефект.)

Џинсот оставете го на младите

Можно е да се носи тексас мини како возрасен, но тоа навистина функционира само ако се одлучите за темен џинс со правилни и полирани детали. Распарани рабови, обелено и разресено по џебовите се премногу асоцијација на средно училиште (или барем раните 2000-ти) во нашите умови за да изгледаат шик во 2022 година.

Ако сакате да ги покажете чорапите – држете ги кратки

Ако имате чорап со светли бои или рибна мрежа со висина до глуждовите, кои ѕиркаат од пар мокасини или патики, може да биде симпатичен начин да додадете малку длабочина на вашиот изглед. Но, кога се носат со мини здолниште, повисоките чорапи имаат тенденција да изгледаат многу како училишна униформа. Чувајте ги вашите чорапи до висина на глуждовите на максимум, освен ако не одите на забава со костими на „Gilmore Girls“.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Град Скопје обезбеди оброци на граѓани од социјално ранливи категории

Следно

Конте во Тотенхем носи двајца фудбалери на Јувентус

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian